Na trati z Plzně do Českých Budějovic začíná výluka, potrvá deset dní

Na deset dní se cestujícím zkomplikuje doprava mezi Plzní a Českými Budějovicemi. Jeden z úseků na této trati totiž dnes uzavřela nepřetržitá výluka. Začala v 8 hodin ráno a potrvá až do čtvrtka 25. července do 18. hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koleje | Foto: Zdeněk Trnka

Všechny vlaky na trase Plzeň - Nepomuk ode dneška nahrazuje autobusová doprava.

Na trati bude totiž Správa železniční dopravní cesty opravovat most, železniční přejezd, trolejové vedení, sloupy a měnit výhybky.

Náhradní autobusy budou jezdit podle výlukového jízdního řádu, který se od běžného odjezdu vlaků liší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z plzeňského hlavního nádraží se s přehledem aktuální situace přihlásila redaktorka Českého rozhlasu Martina Klímová.

„V případě rychlíku je to tak, že rychlíkový autobus do Nepomuku odjíždí o 28 minut dříve, to znamená vždy ve 35, pravidelně odjíždí rychlík v 03. Příklad: V 6.03 odjíždí rychlík pravidelně, ale autobus náhradní dopravy odjíždí v 5.35, abychom stihli v Nepomuku pravidelný odjezd rychlíku směr Budějovice,“ vysvětluje Ladislav Matouš z plzeňské pobočky Českých drah.

„Chtěl bych upozornit zvláště na první den výluky, kdy začíná výluka v 8 hodin, a rychlík směr České Budějovice, který pravidelně odjíždí v 8.03, tak jeho náhradní autobus bude odjíždět již v 7.35,“ zdůrazňuje.

Změnu v dopravě cestující nepřehlédnou. Prostor před plzeňským nádražím, kam autobusy zajíždějí, má velikost volejbalového hřiště. Zbytek tvoří staveniště a násyp pro nákladní auta ke kolejištím. Vjezd pro osobní dopravu je tam zakázán. Prostor pro autobusy je vyznačen výraznou páskou.

Výluka, která potrvá do 25. července, představuje největší potíže pro vozíčkáře a cyklisty, kteří musí svou cestu nahlásit s třídenním předstihem. Podrobnosti lze zjistit na centrální informační lince Českých drah.

„Pokud na trase budou cestovat vozíčkáři nebo skupiny cyklistů, je třeba se v předstihu objednat na lince kontaktního centra, abychom pro jejich přepravu mohli zajistit specifická vozidla, například dodávku pro přepravu cyklistů,“ upřesňuje mluvčí Českých drah David Šťáhlavský.

Martina Klímová, Simona Bartošová, Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme