Na Třinecku a Ostravsku platí signál regulace

Na severu Moravy se v noci zhoršily rozptylové podmínky, meteorologové proto vyhlásili signál regulace pro oblast Třinecka. Dál platí i pro oblast Ostravsko-Karvinska. Smog trápí i další regiony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog... | Foto: F. Tichý

Firmy v těchto oblastech musejí dodržovat ekologická opatření. Řidiči by měli omezit jízdu a starší lidé, děti a nemocní pobyt venku. Smog trápí i jižní Moravu. Potíže hlásí Brno a Mikulov.

Zhoršené ovzduší má i Praha. Překročení průměrné koncentrace polétavého prachu za hodinu tam zaznamenala více než třetina měřicích stanic.

Také v Plzni je smog, Ve většině městských částí koncentrace polétavého prachu místy více než dvojnásobně překročily stanovené limity.

Zajímavý způsob informování vytel o případném smogu mají v Opavě. Pokud není kvalitní vzduch, vyjíždějí městské autobusy z vozovny s barevnými vlajkami. I když si obyvatelé na toto kuriózní smogové varování teprve zvykají, ohlas je už teď velký. Během chvíle se zpráva o rozptylových podmínkách spolehlivě roznese po celém městě.

Biometeorologická předpověď pro dnešní den má stupeň č. 3 - vysoká zátěž. Odborníci proto doporučují citlivým osobám vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Podrobnější předpověď počasí naleznete na naší speciální stránce.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme