Na Trutnovsku a Brněnsku končí analogové televizní vysílání

Česká televize uskuteční dosud největší vlnu vypínání analogových vysílačů. K dnešnímu dni vypne 9 vysílačů velkého a 166 malého výkonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílač na Ještědu | Foto: Václav Žmolík

Definitivně se odmlčí analogový signál například z vysílačů ČT1 Brno - Kojál, Liberec - Ještěd nebo Trutnov - Černá hora, říká Štěpán Janda z České televize.

„Jejich signály lze od začátku června rozeznat podle piktogramu v podobě čtyř čtverečků a textové lišty – tedy podle grafických prvků, které diváci vidí na Jedničce přímo v obrazu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O postupu digitalizace TV vysílání mluvil v Ranním interview Radiožurnálu národní koordinátor Zdeněk Duspiva

„K 30. červnu Česká televize vypne také dalších 164 analogových dokrývačů ČT1 a dva analogové dokrývače ČT2. Až na ojedinělé výjimky jsou jejich signály rovněž označené piktogramem a textovou lištou,“ doplnil Janda.

„Řádově se jedná o území, kde bydlí asi 3 miliony obyvatel, nicméně ten proces je ve velmi rychlém pochodu a většina diváků na digitální televizní vysílání přešla již s velkým předstihem,“ poznamenal v Ranním interview Radiožurnálu národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Ti, kdo přesto nestihli včas přejít na digitální způsob příjmu televizního signálu, mohou získat potřebné informace na webových stránkách Digitálně.tv nebo i o víkendech na bezplatné telefonní lince 800 90 60 90.

Vláda se před časem usnesla, že ‚analogová tma‘ v celé České republice nastane k magickému datu 11. 11. 2011. Podle Zdeňka Duspivy tento termín stále platí.

„Výjimkou jsou pouze dvě oblasti, které zbývají na léto 2012, a to je část Jesenicka a část Zlínska. Nicméně Česká televize včera oznámila, že k 11. 11. vypne všechny analogové vysílače, takže ten proces má možnost být ukončen i dříve.“

„Protože, co je podstatné pro diváky, je to, že pokrytí digitálním signálem je dneska dostupné téměř 100 procentu obyvatel České republiky. Takže není nač čekat,“ dodal Duspiva.

Tomáš Medek, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme