Na úřadech ROP Střední Morava v Olomouci a Zlíně zasahují policisté

V kancelářích Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouci a Zlíně od rána zasahují policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Úřad rozděluje evropské dotace pro Olomoucký a Zlínský kraj. Důvod zásahu policie nezveřejnila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní auto

Policejní auto | Foto: Ladislav Bába

„Mohu potvrdit přítomnost policie, zasahují od dnešního rána na obou dvou pracovištích v Olomouci i ve Zlíně,“ řekla mluvčí ROP Střední Morava Michaela Linhartová. Víc sdělit odmítla s odkazem na slib mlčenlivosti, který dala.

Také policisté zatím nechtěli sdělit žádné podrobnosti. „Učiníme tak samozřejmě ve chvíli, kdy to průběh trestního řízení dovolí. Přepokládám, že by to mohlo být ještě koncem tohoto týdne,“ uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Prostřednictvím ROP Střední Morava proudí dotace Evropské unie do Olomouckého a Zlínského kraje. Úřad měl v letech 2007 až 2013 k dispozici více než 18 miliard korun. Podpořil zhruba 1200 projektů obcí, měst, krajů, podnikatelů a neziskových organizací.
Zdroj: ČTK

V olomoucké a zlínské kanceláři ROP Střední Morava krátce po poledni panovala klidná atmosféra.

„Spíše než policejní zásah připomíná běžný audit, nebýt policejních označení na civilních oděvech kriminalistů. Jeden z nich hlídá vstup do kanceláří ROPu u malého stohu dokumentů. Nikdo se k akci nechce vyjadřovat. Jen úředníci ze sousední organizace prý museli uvolnit zasedací místnost pro práci policie a přesunout své jednání jinam,“ přiblížil ze Zlína reportér ČRo Roman Verner.

ČTK, Český rozhlas, Jana Zemková, Roman Verner, mka, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme