Na ústeckém Střekově se množí stížnosti na nepřizpůsobivé lidi z ubytoven i dalších domů

Častější policejní hlídky a jednání s majiteli domů, to je podle střekovské radnice cesta, jak zlepšit život v této části Ústí nad Labem. Lidé si stěžují na chování obyvatel ubytoven a některých dalších domů v jejich blízkosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V okolí ubytovny pro sociálně slabé na ústeckém Střekově stále přetrvává hluk a nepořádek | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Miroslava Hnízdilová žije v domě u ubytovny Modrá v Purkyňově ulici skoro celý život. „Co se sem nastěhovali sociálně slabí, tak tu máme peklo na zemi. Myslím, že je velký problém, že si z toho soukromí majitelé udělali byznys,“ říká.

„Je to hlavně ve všech domech okolo. Neustále se tu sklízí zelenina a ovoce ze zahrad, já přijdu odpoledne z práce a vůbec nemám klid. Řvou tady všude děti. Je to neštěstí, vůbec se tu nedá žít,“ popisuje problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V okolí ubytovny pro sociálně slabé na ústeckém Střekově stále přetrvává hluk a nepořádek. Natáčela tam redaktorka Gabriela Hauptvogelová

Jiří Železný, jeden z autorů loňské petice, dodává, že policie sice zvýšila působení v lokalitě, chování nájemníků, jejich hluk, děti pobíhající po silnici, obavy z krádeží, se ale od té doby nezměnilo.

„Musím pochválit městskou i státní policii, že od té doby, co jsme vstoupili v jednání s radnicí, tak zintenzivnili svoje působení v této lokalitě. Takže svým způsobem to má pozitivní vliv, ale že by všechno bylo optimální, to rozhodně není,“ vysvětluje.

Obě ubytovny na Střekově patří firmě CPI Byty, se kterou starostka Miroslava Lazarová z ODS jedná o možnostech zlepšení situace.

„Naposledy jsem měla schůzku s ředitelem CPI Byty a on nám dal tři možnosti, buď si to město pronajme nebo se ubytovna dá koupit, jako se koupila v Krásném Březně koupila Čelakovského a tam se ten problém aspoň zčásti vyřešil. Anebo mají připravený projekt, že by z toho byly malometrážní byty pro starší lidi. Výsledek nám řekne v listopadu,“ popisuje.

CPI Byty ubytovnu zatím neprodává, tuto možnost ale nevylučuje

S tím, jak Lea Anderlová vede pronajaté ubytovny, je firma CPI Byty spokojená. Nechystá se je podle mluvčí Michaely Winklerové prodávat.

„Pravidla, která má, fungují, jsou zcela v pořádku, což může potvrdit řada kontrol jak z města, tak ze strany policie. Společnost CPI Byty aktivně určitě ubytovnu neprodává. Samozřejmě, pokud by se objevil vážný zájemce, tak určitě bychom dokázali tuto možnost zvážit,“ přibližuje možnosti.

Střekovští si nestěžují jen na obyvatele ubytovny Modrá, ale i na nájemníky některých jiných domů. Jeden z nich patří sociálnědemokratickému zastupiteli města Marcelu Běhounkovi. Jeho spolustraník, střekovský místostarosta Václav Křeček oceňuje jeho přístup.

„Marcel Běhounek má zájem se s námi dohodnout, hlídá tam jeho zaměstnanec. Myslím si, že to není zdaleka nejhorší dům. Naopak se bojím, že to prodá, že bude mít chuť se toho zbavit. A prodá to někomu, kdo je ochoten to koupit a ten sem pak většinou dá nepřizpůsobivé nájemníky,“ konstatuje.

O pořádku, chování nájemníků a dodržování pravidel chce vedení střekovského obvodu jednat příští týden s majiteli domů a také s hygieniky a policií.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme