Na varování před smogem lidé v Ústí dají. Snaží se omezovat vycházky s dětmi i jízdy autem

Smog trápí Českou republiku. V Ústeckém kraji platí smogová situace od středečního rána. Vysoké jsou hodnoty polétavého prachu. Nejhůře jsou na tom v Mostě, Chomutově a Tušimicích, o něco lepší už je situace v Ústí nad Labem. Na to, jak smog ovlivňuje obyvatele krajského města, se v Ústí na Labem ptal redaktor Miroslav Zimmer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog trápí severní Čechy. Pohled na České středohoří z Dlouhé Louky v Krušných horách z dnešního dopoledne | Zdroj: ČTK

Studentka Veronika přijela do Ústí z Teplic. Žádný problém podle svých slov necítila. O nepříznivých hodnotách však věděla.

„Dneska v rádiu jsem to slyšela, když jsem jela na zkoušku, ale protože jsem venku musela být, tak to jinak nešlo udělat,“ řekla Veronika

Přehrát

00:00 / 00:00

S lidmi v Ústí nad Labem natáčel redaktor Miroslav Zimmer

Andrea Křížová, kterou reportér zastihl v Ústí před obchodem, se snaží před smogem chránit hlavně své děti. „Malého jsem nedala včera na trénink, takže jsme to trochu šetřili, a nebyli jsme včera s mimčem venku,“ řekla.

Na doporučení hygieniků prý dá a snaží se také omezovat jízdy autem. „Jsem motorizovaná, a je fakt, že jsem včera vůbec autem nejela, včera jsme to úplně omezili,“ dodala Andrea Křížová.

Omezit jízdy autem doporučilo lidem i vedení kraje. Ústečan Martin Kýček, který právě nasedal do auta, přiznal, že to schvaluje, ale neměl prý jinou možnost.

Česko dusí smog, nejhůř je na tom Moravskoslezský kraj

Číst článek

„Když člověk podniká, tak dost dobře nejde, aby chodil pěšky nebo jezdil autobusem, tudíž na krátké vzdálenosti to využívám. Ale můžu říct, že můj roční počet najetých kilometrů se pohybuje kolem sedmi tisíc, takže v podstatě se chovám ekologicky a šetrně,“ řekl Kýček.

Smogová situace znamená nápor na organismus, opatrní by měli být zejména lidé s nemocemi dýchacích cest a starší lidé.

Jak vzniká smog | Foto: Michal Jindra

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme