Na východě Čech mizí dvířka od trafostanic, končí ve sběrnách

Zloději na východě Čech si našli nový způsob jak si vydělat. Zaměřili se na transformátory. Energetici a policisté už řeší řadu případů, kdy zmizely součásti těchto zařízení. Škody jdou do stovek tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

transformátor | Foto: Jan Rosenauer

Dříve zloději kradli hlavně litinové poklopy z kanálů a měděné okapy z budov. Teď ale energetikům mizí už i dvířka od trafostanic. Tyto krádeže přitom patří k jedněm z nejnebezpečnějších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový hit zlodějů drahých kovů zaznamenal Martin Pařízek

„Krádeže se nám nejvíc objevují na Havlíčkobrodsku, Náchodsku, Hradecku, Pardubicku, ale i ve středních Čechách. Pachatelé způsobili škodu, která se pohybuje v řádu stovek tisíc korun,“ řekla za východočeské energetiky Šárka Beránková.

Ukradená dvířka od trafostanic mohou znamenat obrovské nebezpečí nejen pro zloděje, ale například také pro děti. „Samozřejmě jsme zavedli i opatření proti krádežím těchto dvířek, častěji je kontrolujeme, naši technici jsou v terénu a snaží se zmapovat tato zařízení,“ uvedla Beránková.

Oprava jediných dvířek stojí až 40 tisíc korun. Energetici hlavně kvůli bezpečnosti doporučují se k nezabezpečeným trafostanicím nepřibližovat a nahlásit je například na zákaznickou linku.

Igor Maňour, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme