Na východě Čech mizí dvířka od trafostanic, končí ve sběrnách

Zloději na východě Čech si našli nový způsob jak si vydělat. Zaměřili se na transformátory. Energetici a policisté už řeší řadu případů, kdy zmizely součásti těchto zařízení. Škody jdou do stovek tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

transformátor | Foto: Jan Rosenauer

Dříve zloději kradli hlavně litinové poklopy z kanálů a měděné okapy z budov. Teď ale energetikům mizí už i dvířka od trafostanic. Tyto krádeže přitom patří k jedněm z nejnebezpečnějších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový hit zlodějů drahých kovů zaznamenal Martin Pařízek

„Krádeže se nám nejvíc objevují na Havlíčkobrodsku, Náchodsku, Hradecku, Pardubicku, ale i ve středních Čechách. Pachatelé způsobili škodu, která se pohybuje v řádu stovek tisíc korun,“ řekla za východočeské energetiky Šárka Beránková.

Ukradená dvířka od trafostanic mohou znamenat obrovské nebezpečí nejen pro zloděje, ale například také pro děti. „Samozřejmě jsme zavedli i opatření proti krádežím těchto dvířek, častěji je kontrolujeme, naši technici jsou v terénu a snaží se zmapovat tato zařízení,“ uvedla Beránková.

Oprava jediných dvířek stojí až 40 tisíc korun. Energetici hlavně kvůli bezpečnosti doporučují se k nezabezpečeným trafostanicím nepřibližovat a nahlásit je například na zákaznickou linku.

Igor Maňour, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme