Na výměnu řidičáku se v Ostravě zatím příliš nečeká, ještě ale nepřišlo 14 tisíc lidí

Češi rádi nechávají plnění povinností na poslední chvíli. Právě v těchto dnech to dokazují fronty na úřadech kvůli výměně starých řidičských průkazů. A bude ještě hůř, protože nové doklady si musí do konce roku vyřídit téměř půl milionu lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Je to hrůza. Stát po nás něco chce, ale podmínky nevytvoří,“ stěžuje si muž, který čeká na číslo a volné místo u přepážky na odboru dopravy v Ostravě.

Dnes tu lidé čekali maximálně půl hodiny, ale například v pondělí bude situace horší.

Tradiční úřední hodiny jasně vedou v délce fronty. Musí se do nich ale postavit i ti, kteří kvůli řidičáku nepřišli a radost z toho nemají. Třeba lidé přihlašující vozidlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na odboru dopravy v Ostravě natáčel Martin Knitl

Přes 14 tisíc obyvatel Ostravy má pořád ještě dost času. Včetně dvou tisíc těch, kterých se týkaly předchozí vlny povinných výměn řidičáků.

„Týká se to celkem dost velké části držitelů řidičských průkazů v minulých obdobích, do konce roku 2010, určitě i do konce roku 2007, ale musíme počítat s tím, že se tito lidé můžou ve frontě čekajících do konce tohoto roku objevit,“ říká Dalibor Mozdřeň z odboru dopravy.

Je to čekání na válku nervů, dodává Andrea Vojkovská z ostravského magistrátu. Je jasné, že se celá výměna do konce roku nestihne, ale pořád není nutné mobilizovat další úředníky. Tak velké fronty zatím nejsou.

Tisíce lidí otálejí s výměnou řidičských průkazů. Úřady rozšiřují úřední hodiny

Číst článek

„Potom bychom byli připraveni třeba naplánovat prodloužení úředních hodin nebo pracovní sobotu,“ ujišťuje Vojkovská.

Jakákoliv varování opozdilců v Ostravě příliš nefungují. A nezabírají ani hrozící pokuty. I když úředníci před časem lákali k posíleným přepážkám, dorazila jen hrstka lidí.

Vypadá to tak, že konec letošního kalendáře důrazně naznačí až poslední říjnové dny. To už si ale v přeplněné čekárně nebude možné sednout jako dnes.

Výměna řidičského průkazu | Foto: Český rozhlas

Martin Knitl, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme