Na vyřízení voličského průkazu pro druhé kolo voleb mají lidé ještě osm dní

Bezmála 400 voličských průkazů si nechali pro první kolo prezidentské volby vystavit lidé v Hradci Králové. Ti, kteří chtějí volit prezidenta v druhém kole mimo své trvalé bydliště, si mohou požádat o průkaz až do příští středy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentské volby na Mladoboleslavsku | Foto: Jiří Brechličuk | Zdroj: Český rozhlas

„Na druhé kolo budu mimo Hradec na víkendovém pobytu, proto sem jdu pro voličský průkaz,“ říká seniorka Marie. Vyřízení voličského průkazu jí trvalo zhruba 20 minut. Dokument, který umožňuje volit v druhém kole prezidenta třeba i v zahraničí, vydává obecní úřad v místě trvalého bydliště.

„Když žadatel přijde osobně, v podstatě vyčká jen v té frontě lidí, kteří přijdou zažádat. Bude vyzván k předložení občanského průkazu a voličský průkaz mu bude na místě vystaven,“ vysvětluje Magdalena Vlčková z královéhradeckého magistrátu.

Požádat se ale dá také písemně nebo prostřednictvím elektronické pošty. „Zájem je velký, o druhé kolo stejný jako o první. Písemně si lidé mohou požádat do 18. ledna a osobně na ohlašovně trvalých pobytů do 23. ledna,“ dodává vedoucí správního odboru v Hradci Králové Ludmila Ducháčová.

Voličský průkaz je ale platný pouze společně s občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme