Na Vysočině pokračuje lyžařská sezona ještě na osmi sjezdovkách

Lyžaři v oblasti Vysočiny mohou o víkendu opět vyrazit na svahy. V provozu bude osm sjezdovek. Počasí teď správcům nahrává a na svazích se stále drží přes půl metru technického sněhu. Areály ale stejně zvažují, zda budou sezonu ještě prodlužovat. Zájem o lyžování totiž rychle opadá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zimní prázdniny | Foto: Klára Stejskalová

Některé sjezdovky už jsou uzavřeny, například ve Vysoké, na Karasíně, ve Svratce nebo u Číchova. Ostatní provozovatelé zatím vyčkávají, jaký bude zájem lidí. Ten s počátkem jara klesá velmi rychle.

„S ohledem na nízkou návštěvnost a předpokládané oteplení bude náš areál tuto neděli, 17. 3. v provozu naposledy v této sezoně,“ upozorňuje například na webu lyžařský areál Čeřínek.

Podle vlekařů je problémem psychologický efekt, kdy hlavně na Brněnsku, odkud je velké množství lyžařů, začne svítit slunce a opadne sníh. Nikdo si pak prý nedokáže představit, že na některých svazích je ještě tři čtvrtě metru sněhu a dá se ještě lyžovat.

Daniel Burda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme