Na Vysočině přibylo běžkařských tras. Ideální podmínky hlásí i vlekaři

Ladovská zima proměnila Vysočinu v běžkařský ráj. Projeté stopy jsou tradičně v okolí Nového Města na Moravě, výborně si zalyžujete i v okolí Jihlavy. Vyrazit můžete také na vleky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoměstsko nabízí na 100 kilometrů upravených běžkařských tratí | Foto: Petr Hladík

Na Novoměstsku, které obvykle vzbuzuje největší zájem běžkařů, je v současné době kolem třiceti kilometrů tratí.

Běžkaři se mohou vydat Medlovským údolím na Rokytno a na Studnice, potom podle rozcestníku na Tři Studně, Sklené, Fryšavu až do Samotína. Bílá pokrývka dosahuje výšky kolem 42 centimetrů.

Netradiční stopy vyhrnula rolba v okolí Vlachovic. Tam se dnes koná mistrovství republiky v lyžařském orientačním běhu, takže pro dnešek je to spíše zastávka k fandění. Rekreační lyžaři si ale mohou využít tratě Vysočina Arény a nostalgicky se ohlédnout za biatlonovým šampionátem.

Projeté stopy jsou nedaleko Jihlavy v lokalitě Vysoká a Nový Hojkov, kde se dá i bruslit. Výborné podmínky pro lyžování jsou také pod vrchem Javořice v okolí Telče. Aktuální informace najdete na portálech lyzarskejihlavsko.cz a také lyzovani.nmnm.cz.

O deváté ráno se na Vysočině otevírají sjezdovky. Jejich provozovatelé slibují kolem 80 centimetrů sněhu. Během tohoto víkendu pojede asi 15 vleků.

Lyžaře a snowboardisty zvou vlekaři na Harusův kopec u Nového Města na Moravě, na Fajtův kopec u Velkého Mezřičí, na Žďársku dále do Svratky, Kadlečína, Nového Jimramova a Karasína.

Lyžuje se i na Šacberku u Jihlavy a v Lukách nad Jihlavou, na Havlíčkobrodsku se pojede na Vysoké, na Pelhřimovsku zase na Křemešníku a na Třebíčsku funguje Jalovec u Číchova.

Hana Mikulincová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme