Na Vysočinu dorazila chřipková epidemie. Nemocnice zakázaly návštěvy

Vysočinu zasáhla chřipková epidemie. Poslední čísla hovoří o téměř šesti tisících nemocných. Kvůli možné nákaze je ode dneška uzavřena pro návštěvy jihlavská nemocnice a od včerejška také nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teploměr, chřipka | Foto: Fotobanka stock.xchng

Více než kdy jindy proto lidé berou útokem nejen lékárny, ale i obchody s bylinkami.

„Určitě bychom doporučili chřipkový čaj na doplnění tekutiny. Potom můžeme dát nosní kapičky s tea tree olejem, které jsou olejové a pěkně usnadňují dýchaní. Potom na škrabavý krk bychom mohli dát nějakou pastilku - s rakytníkem nebo se zázvorem - na zklidnění krku,“ doporučuje jihlavská prodavačka Jitka Huková.

Jednotlivé přípravky proti příznakům chřipky postupně vyjmenovává a z regálů je skládá na pult. Její pravidelnou zákaznicí je v těchto dnech například Marie Dvořáková, která už má chřipku za sebou.

„Zahnala jsem to právě bylinami, takže v pohodě. Teď se držím,“ říká žena. Ne všichni mají ale takové štěstí.

Kromě zdravotnických zařízení musely na čas zavřít i dvě školy, ve kterých onemocněla většina dětí. Ode dneška až do pátku se žáci neučí v malotřídce v Křižánkách na Žďársku a zavřena je také mateřská škola v Kralicích nad Oslavou na Třebíčsku.

Chřipka - jak chránit sebe i své okolí | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme