Na Základní škole v Sadské žáky 'vykopávali do života'

Je 30. června, poslední školní den a desítky tisíc žáků a studentů dostaly od svých třídních učitelů vysvědčení. Mezi nimi bylo i 26 kluků a holek z deváté třídy Základní školy v Sadské u Nymburka, kteří se dnes zároveň s touto školou rozloučili. A nebylo to obyčejné loučení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ZŠ Sadská - vykopnutí do života | Foto: Pavel Pavlas

„Šlo o tradiční rituál školy, takzvané vykopávání do života. Deváťáky přivedli špalírem ostatních žáků ke dveřím školy letošní prvňáci, o které se celý rok starali, aby školu dobře poznali. Jednoho po druhém paní ředitelka popřála hodně štěstí a ve dveřích je nakopla do zadnice, aby školu opustili,“ popisuje rituál reportér Pavel Pavlas a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Netradiční rituál v Sadské sledoval Pavel Pavlas

„Paní ředitelka u toho vždy brečí. Je to tedy rituál plný emocí. Někteří z deváťáků se dokonce snaží ve dveřích udržet, protože tuto školu, kterou někteří učitelé a rodiče označují jako nejlepší na Nymbursku, prostě nechtějí opustit.“

Všichni žáci pak společně s učiteli před školou vypustili nafouknuté balónky. Podle Pavlase to pro učitele znamená, že duše žáků posledního ročníku opravdu opouštějí tuto školu.

Součástí loučení žáků devátých tříd je na Základní škole v Sadské tradičně nějaká rošťárna, kterou školáci provedou učitelům jeden nebo dva dny před koncem školy. I letos deváťáci tuto tradici dodrželi.

„Paní ředitelka mi sice řekla, že letošní deváťáci byli nejzlobivější, jaké na škole zažila, z toho také rošťárna vycházela. Kluci a holky devátých tříd zaplnili jedno zdejší mezipatro zmuchlanými papíry. Mělo to znamenat, že se zbavují všech rošťáren, které zde provedli. Ostatní jimi pak museli procházet,“ dodává Pavlas.

Pavel Pavlas, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme