Na zámku Konopiště přivítají nového medvěda

Medvědí výběh zámku Konopiště znovu ožil. Ze zlínské zoo tam minulý týden přicestoval šestiletý medvěd Brumbas. Ten nahradil medvěda Kazimíra, který letos v únoru zemřel. Dnes se na Konopišti nový medvědí samec dočká oficiálního přivítání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd Brumbas se na čas přestěhuje na zámek Konopiště | Foto: Roman Verner

Medvědí huňáč se může těšit na opravdu velkolepý křest. Chybět pochopitelně nebudou kmotři a už teď se na zámku chystá i pořádná hostina. Slavnost začíná přesně v poledne a křtiny jsou plánované na 14. hodinu. V té době dostane medvěd i nové jméno. Kastelánka Marie Krejčová ho zatím tají. Prozradila jen, že má souvislost se zámkem a také Františkem Ferdinandem. Právě tento panovník s tradicí chovu medvědů přímo na zámku přišel.

Přehrát

00:00 / 00:00

STČ-Konopiště-nový-medvěd-křest-ranní regiony.mp3

Medvědí výběh byl na Konopišti prázdný od února, kdy zemřel Kazimír, který tu měl domov dlouhých téměř třináct let. Kdyby nový huňáč uměl mluvit, určitě by si na špatné podmínky nemohl stěžovat.

„Největší překážkou bylo to, že výběh byl vybetonován,“ říká Krejčová, podle které se výběh upravil. Teď je ve výběhu hodně trávy a také dřeva. A nechybí ani další vymoženosti:

„Udělali jsme mu takový slunečník ze dřeva, aby se měl kam schovat v létě, když by bylo hodně horko.“

Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme