Na záplatování komunikací chybí silničářům materiál i peníze

Silničáři využili oteplení a opravují největší výtluky na silnicích. Dochází jim však materiál a jediný dodavatel v republice nestíhá uspokojit poptávku. Neutěšený stav českých silnic začíná řešit i ministerstvo dopravy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtluky na silnici

Výtluky na silnici | Foto: boskovicko.cz

Slalom mezi výtluky rozhodně k plynulosti jízdy nepřispívá a sami cestáři říkají, že tak zdevastované silnice jako letos snad ještě neviděli.

Mnohaleté záplatování se spolu se sněhovou kalamitou a používáním chemického posypu podepsaly na stavu většiny českých silnic. Zimní opravy jsou jen provizoriem, studené směsi toho moc nevydrží a jde skutečně jen o záplaty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka ČRo Drahomíra Bačkorová zjišťovala, jak silničáři v Pardubicích zvládají opravy vytlučených silnic

„V republice je jen jeden výrobce, a jelikož ten stav je v celé republice obdobný, nestačí vyrábět,“ stěžuje si na nedostatek materiálu ekonomický náměstek pardubických silničářů Václav Ouhrabka.

Překvapivě zareagovaly dvě obalovny vyrábějící teplé směsi. Ačkoli běžně začínají pracovat až na jaře, letos nabídli materiál už teď.

„Třeba na Chrudimsku jsme už prováděli opravy s teplou obalovanou směsí,“ informuje Ouhrabka.

Že je devadesát procent povrchů českých silnic na hranici životnosti, si zřejmě uvědomuje i ministr dopravy Vít Bárta. Podle MF Dnes navrhuje zastavit výstavbu nových komunikací a dát ušetřené peníze na opravy těch stávajících.

Lucie Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme