Na železniční trati mezi Hostivicí a Masarykovým nádražím je výluka

Lidé z Rakovníka a Kladna, kteří jezdí do Prahy vlakem do práce, se dnes museli omluvit za pozdní příchod. Na trati mezi Hostivicí a Masarykovým nádražím totiž platí výluka. Většina spojů končí svou jízdu už ve stanici Praha Zličín. Tam pak musí lidé přestoupit na pražskou MHD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží Hostivice | Foto: Pavel Pavlas

„Mně ta cesta do práce trvá v podstatě stejně.“ Dvě ženy, které přijely vlakem z Kladna v půl sedmé ráno, si na výluku nijak nestěžují. Dopředu s ní počítaly. Jsou ale v menšině. Ostatní cestující se kvůli odklonu zdrží při cestě do práce i několik desítek minut.

„Já bych to snad ani nekomentoval. To, co se děje, se nikdy nedělo. Vždycky to bylo autobusem do Ruzyně a pokračovalo se dál. Teď mi to samozřejmě cestu komplikuje, protože je podstatně delší a přijedu asi o dvacet minut později,“ popisuje jeden z cestujících.

Lidé z vlaku spěchali na pár metrů vzdálenou tramvajovou a autobusovou zastávku, aby se co nejrychleji dostali do centra. Útěchou jim může být, že ze Sídliště Řepy jim platí stejná jízdenka jako ve vlaku. Ne každý se ale na okraji Prahy dobře zorientuje.

„Vůbec nevím, kudy kam, do Prahy jedu poprvé,“ říká žena z Kladna. Není jediná, kdo byl po ránu trochu zmatený. Na špatnou informovanost si stěžovali i další lidé.

„Určitě je malá informovanost. Když u takovéhle výluky neudělají náhradní dopravu, měli by nás informovat rychleji a častěji,“ myslí si.

Ve stanici Praha Zličín končí převážně osobní vlaky z Kladna. Rychlíky a spěšné vlaky pokračují ještě na Smíchov. Tam musí lidé opět přesednout na MHD. Výluka potrvá do příštího úterý. Na trati se opravují vadné kolejnice, pražce a jeden železniční přejezd.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme