Na železniční trati mezi Zábřehem a Hanušovicemi začala výluka

Cestující, kteří pojedou vlakem mezi Zábřehem a Hanušovicemi, musejí počítat s výlukou a přesedáním do autobusů. Výluka začala dnes a potrvá do středy. Správa železniční dopravní cesty bude opravovat koleje, jeden železniční přejezd a vyřezávat křoví a stromy mezi stanicemi Bludov a Ruda nad Moravou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy | Foto: Tomáš Adamec

„Výluka začala v úseku Bludov – Ruda nad Moravou a potrvá nepřetržitě až do 21. srpna do 17 hodin a 30 minut. Náhradní autobusová doprava jezdí u rychlíků mezi Zábřehem na Moravě a Hanušovicemi. U osobních vlaků jsou spoje nahrazeny v úseku Bludov – Hanušovice,“ upřesňuje tisková mluvčí drah Radka Pistoriusová.

Náhradní autobusové spoje budou zastavovat v Bludově, Zábřehu na Moravě, Rudě nad Moravou a v Hanušovicích před nádražími. V Bludově lázních zastaví na autobusové zastávce Bludov, škola, v Bohutíně pak na zastávkách Bohutín, hasičárna a Olšany, Klášterec. V Komňátce autobus zastavuje na hlavní silnici na rozcestí U Pechů, v Bohdíkově u pohostinství u Seppla, v Raškově u obchodu a v Hanušovicích Holbě u továrny.

„Důvodem výluky je odstranění vegetace v blízkosti trati, oprava přejezdů a také údržba a oprava kolejí na trati,“ vysvětluje Pistoriusová.

Po dobu výluky bude v tomto úseku omezena služba úschovy během přepravy. Nahradí ji služba rozšířené přepravy spoluzavazadel, především kol.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme