Nabídka letních táborů je stále bohatší, volná místa ale rychle ubývají

Rodiče by měli už teď začít vybírat vhodný prázdninový tábor pro své děti. Pořadatelé letošní nabídku zveřejnili. Je sice poměrně bohatá jak u táborů pobytových, tak příměstských, ty nejatraktivnější místa ale rychle mizí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský tábor v Žimrovicích na Opavsku

Dětský tábor v Žimrovicích na Opavsku | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

Legislativa není příliš svazující a tak může tábor pořádat prakticky kdokoliv. O to více času by měli rodiče věnovat zodpovědnému výběru. Měli by zjistit hlavně to, jak má tábor zajištěn dohled, stravování nebo zdravotní péči.

Přečíst si informace, které sám organizátor píše třeba na webu, je jen prvním krokem, říká ředitel brněnského Střediska volného času Lužánky Milan Appel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O letních táborech natáčel redaktor Ivan Holas.

„Je dobré si je ověřit u někoho, kdo už takový tábor zažil. Zodpovědný pořadatel zároveň pořádá přinejmenším jednu schůzku s rodiči, kde vysvětluje, odpovídá na dotazy. Domnívám se, že provozovatel, který takovéto informace nenabízí, tak to neznamená, že ten tábor bude špatný, nicméně je to větší risk,“ upozorňuje.

Na to nejdůležitější ale prý i někteří pečliví rodiče zapomínají - aby se nabízený program líbil nejen jim, ale hlavně jejich dítěti. A to třeba i za cenu menšího komfortu.

„Co se po nich samotných bude chtít, jestli je to tábor, kde se budou válet, rekreovat, nebo kde budou se něco učit, nebo je to tábor, kde si sami budou něco dělat. No a ještě bych se jako rodič zeptal dítěte, jestli na takový tábor opravdu chce jet. Protože jestli vznikají občas problémy na táborech, tak je to proto, že nabídka se líbila rodiči a to dítě vlastně nevědělo, do čeho jede,“ vysvětluje Appel.

V nabídce je prý ale možné najít ideální tábor téměř pro každé dítě.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme