Nabídka vánočních stromků je bohatá. Na trh putují i z ciziny

Řezané, kontejnerované, z Česka nebo z Dánska. Nabídka vánočních stromků je opravdu obrovská. V podstatě jen záleží na tom, kolik do něj chcete investovat. Ceny začínají na stovce, šplhat ale můžou i přes patnáct set.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční stromky | Foto: Jaroslava Mannová

„Vánoční stromečky se prodávají od obyčejných smrků po stříbrné smrky, borovičky, obyčejné černé borovice a dominantou nabídky jsou kavkazské jedle,“ vyjmenovává několik druhů řezaných vánočních stromků Luboš Ferenčík z jednoho českobudějovického zahradnického centra.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jaké vánoční stromky je největší zájem, zjišťovala redaktorka Jitka Cibulová Vokatá

Vánoční stromky pochází z Česka, ale také z Dánska nebo Německa. Největší zájem je podle Ferenčíka o kavkazské jedle. „Z jednoho prostého důvodu, že nám vydrží nejdéle, neopadávají,“ doplňuje s tím, že samozřejmě záleží na tom, kde stromek stojí a kde se skladuje.

Kromě řezaných vánočních stromků si lidé mohou pořídit i ty kontejnerované. „Je to takový mezistupeň mezi stromem, který se sází na zahradu, a uříznutým stromkem. Je to stromek, který je pěstovaný na plantážích, není uříznutý, ale vyrýpnutý a daný do kontejneru,“ vysvětluje Ferenčík.

Stromek je určen jako vánoční, ale pokud se o něj budete dobře starat, je dost možné, že se vám uchytí i na zahradě a bude opět růst.

Nejlevnější řezané stromečky jsou smrčky půldruhého metru vysoké. Ty koupíte přibližně za sto korun. K nejdražším patří kanadské jedle. Takový třímetrový strom pořídíte za patnáct set korun.

Vyplatí se dojet si pro tuto ikonu vánoc přímo k pěstiteli nebo si počkat na Štědrý den. 24. prosince je totiž někteří prodejci prodávají se slevou nebo dokonce dávají zadarmo.

Jitka Cibulová Vokatá, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme