Náchod schválil rozpočet. Počítá i s rekonstrukcí autobusového nádraží nebo náměstí

Zastupitelé Náchoda jednohlasně schválili rozpočet města na rok 2013. Ten počítá s historicky nejvyšší částkou na investice, 164 miliony korun. Rekonstrukcí projde například autobusové nádraží nebo náměstí. V rozpočtové rezervě pak zůstává 71 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na zámek v Náchodě

Pohled na zámek v Náchodě | Foto: Licence Public Domain, volné dílo, Martin Langer

Největší akcí bude rekonstrukce autobusového nádraží, která má začít v květnu demolicemi. Další je rekonstrukce Masarykova náměstí, potažmo celého středu města. V souvislosti s tím by se měl ve městě zvednout počet parkovacích míst.

„Na náměstí je dneska zcela neřízeně zhruba 220 parkovacích míst. Rekonstrukcí to bude 163 parkovacích míst plus dvě autobusová stání. V návaznosti na to budeme dělat plochu za radnicí, kde bude dalších 50 parkovacích míst. Také připravujeme v těsné blízkosti centra nové parkoviště v Tepenské ulici, které bude velké. A v průběhu roku budeme také upravovat parkoviště v Raisově ulici za drahou. Další parkovací místa budou kolem budovy soudu,“ řekl místostarosta Tomáš Šubert.

I rekonstrukce Masarykova náměstí by měla začít na jaře.

„Náměstí by na jaře mělo začít tím, že v horní části se změní parkovací systém. Na to navazuje předláždění spodní části náměstí. Tam se bude posunovat kašna. Budou se rozšiřovat chodníky. Jak před poštou, tak na straně u hotelu U města Prahy se tam do toho vloží velkoformátové dlaždice, protože my máme všude kostky dlažební. No a postupně bychom to zavedli i jinam,“ popsal Šubert.

Kristína Standerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme