Nad delfíním cirkusem v Praze stále visí otazník. Pořadatel prý staví stan načerno

V Praze-Libuši už pomalu roste obří šapitó pro delfíní show. Podle organizátorů začne 20. června a potrvá do konce září. O lístky projevily zájem už desítky tisíc lidí. Atrakci ovšem kritizují nejen ochránci zvířat, ale i městská část Praha Libuš. Pořadatel prý staví stan načerno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Delfín, ilustrační obrázek | Foto: stock exchange, Norbert Habony

Celý areál pro delfíny má přes 400 metrů čtverečních, nádrže pojmou 1600 kubíků vody. Do stanu se vejdou téměř dva tisíce lidí. Na tak velkou stavbu je podle starosty Prahy-Libuše Jiřího Koubka z TOP 09 nutné povolení.

„My již několik týdnů pozorujeme na těchto pozemcích čilý stavební ruch, o kterém se my domníváme, že je nelegální. Je to zatím jen domněnka, neboť pracovníci odboru výstavby doposud nebyli na tento pozemek opakovaně vpuštěni,“ říká Koubek.

Pořadatel Artur Kaiser se brání tím, že na vodní plochu stavební povolení nepotřebuje, a věc chce předat právníkům.

„Je to věc právních zástupců a vůbec lidí, kteří se zaobírali stavebním zákonem. Podle všech poznatků by to mělo být tak, jak říkám já,“ tvrdí.

Obě strany chtějí jednat. Pokud se ale nelegálnost prací potvrdí, stavba šapitó bude zastavena a organizátora čekají sankce.

Anna Königsmarková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme