Nad Tetínem na Berounsku mají novou naučnou stezku. Nabízí výjimečné výhledy

Nad Tetínem u Berouna v neděli otevřeli druhý vyhlídkový okruh. Panoramatické výhledy komentují výkladové tabule, na kterých jsou místní reálie a souvislosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nad Tetínem na Berounsku mají novou naučnou stezku. Nabízí výjimečné výhledy | Foto: Petr Kološ

Vyhlídková trasa Tetínské vyhlídky II má 10 zastávek. Proti první vyhlídkové trase, která vede nad Berounkou kolem kostelů svaté Ludmily a Kateřiny, zavede zájemce nad Tetín na vrch Damil.

Na procházku se napoprvé vydalo zhruba 20, převážně místních lidí. U každé z deseti zastávek promluvili autoři informačních tabulích.

Kromě prvních zmínek o Tetínu se turisté na tabulích dozví o židovské synagoze, napoleonských hrobech nebo o těžbě vápence. Trasa naučné stezky totiž vede kolem bývalého lomu. Jedna ze zastávek připomíná i historii místní malodráhy. Naučná stezka vede i do tunelu, který tu po dráze zůstal.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu natáčel Petr Kološ

Podobné naučné stezky dokončuje OS region Karlštejnsko na několika dalších místech na Berounsku, třeba i kolem Suchomast.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme