Nad Vrběticemi krouží vrtulník s termovizí. Hledá další funkční výbušniny

Další výbuchy se v noci i přes den ozývaly ze zničeného muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Nad oblastí teď krouží vrtulník s termovizí. Policie stále pohřešuje dvojici mužů pracujících pro ostravskou firmu, která sklad provozuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z muničního skladu ve Vrběticích se v noci na 17. října ozvaly další dvě exploze. Výbuch areál předchozí den dopoledne zničil. Pohled na místo z policejního vrtulníku. | Zdroj: ČTK

Desítky policistů střeží zničený muniční sklad a jeho okolí ve Vrběticích na Zlínsku. Kvůli dalším výbuchům, které se ozvaly v noci i dnes přes den, vzlétl odpoledne do vzduchu i vrtulník s termovizí.

Pyrotechnik ve vrtulníku oblast nepřetržitě monitoruje a pomocí techniky zjišťuje teplotu v epicentru výbuchu, stejně jako vyhledává ložiska hoření i samotnou munici.

„Je tam spousta nevybuchlé munice, která ještě nevychladla,“ řekla nad ránem agentuře ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Občanům je doporučováno, aby se nepřibližovali k místu výbuchu a nechodili do okolních lesů. V případě, že by našli zbytky munice, neměli by s ní manipulovat a nález mají nahlásit policii. Na telefonní číslo 974 666 555 mohou zavolat lidé, kteří by nějakou munici našli, ale i poškození, kterým výbuch zničil majetek.

Informace, které vrtulník zaznamená, zítra vyhodnotí krizový štáb a na plánovaném zasedání rozhodne o dalším postupu.

Zásah může trvat i několik dnů. Ve skladu byla pěchotní a dělostřelecká munice. Ne všechno vybuchlo a množství trhavin je rozházených po okolí.

Škoda půjde do desítek milionů korun. Událost je přirovnávána k ničivému požáru skladu bílé techniky v areálu Svit přibližně před dvěma roky, kde šla škoda také do desítek milionů korun.

Výbuch na Zlínsku zničil sklad munice, dva lidé jsou pohřešováni | Foto: ČTK

Pavel Sedláček, Andrea Kratinová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme