Nadšený sběratel by rád v Kynšperku zřídil technické muzeum

V Kynšperku nad Ohří by mohlo vzniknout další regionální muzeum zaměřené na historickou techniku. Záleží ale na místní radnici, zda o to bude mít zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setkání veteránů Letňany 2012 | Foto: Elena Horálková | Zdroj: Český rozhlas

Záměr nosí v hlavě amatérský historik Aleš Pavlovič, v jehož sbírkách najdete nejen drobné předměty denní potřeby, ale také historické automobily a motocykly. Sbírka pana Pavloviče je sice značně rozsáhlá, veřejnost se s ní ale zatím seznámit nemůže.

„Modely automobilů, veterány, hodiny, zapalovače, propisky. Dá se říct, že úplně všechno...,“ vypočítává historický nadšenec zaměření své sbírky.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Kynšperku natáčel redaktor Zdeněk Trnka

Jak popisuje dále, časem přešel z malých modelů na velké modely. V současnosti tak vlastní už čtyřicet motorek a dvanáct aut. Proto hledá náhradní prostor, doma to už nemá kam dávat.

V jeho sbírce se dají najít i opravdové vzácnosti. „Tak to bude Aerovka z roku 1939, která je zřejmě jediná v republice. A pak Renault 17 TS, který v republice taky neuvidíte,“ chlubí se Pavlovič.

Aleš Pavlovič by rád své sbírky přestěhoval do staré Sokolovny. S vlastníkem objektu, městem Kynšperk, se ale zatím nedohodl. V jednání nicméně hodlá nadále pokračovat.

Když ale město neposkytne prostory, nebo je nesežene jinde, bude muset sbírku rozprodat.

„Chtěl jsem to zorganizovat pro Kynšperk, protože tady není vůbec nic,“ uzavírá zklamaně Pavlovič.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme