Náhradní dopravu komplikují v Olomouci uzavírky, autobusy nabírají zpoždění

Cestující mezi Olomoucí a Šternberkem mají složité dostat se včas do školy nebo do zaměstnání. Ode dneška mezi městy nejezdí vlaky, místo kterých ČD vypravují autobusy. Jenže ty mají problém kvůli sérii uzavírek projet krajským městem a v kolonách nabírají zpoždění. Tisíce aut totiž musí využít jedinou objížďku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhradní autobusová doprava | Foto: Pavel Pavlas

Výluka vlakové dopravy začala dnes v půl osmé, nevyhráli ale ani ti, kteří stihli ještě poslední vlak, protože i ten dorazil do krajského města později, než měl.

„Zpoždění do školy, zpoždění do práce na praxi. Bohužel mám praxi někde jinde a je to pro mě strašně nepřístupné,“ stěžuje si Matyáš Komárek, který se ale ještě víc obává náhradní autobusové dopravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

První hodiny výluky mezi Šternberkem a Olomoucí sledoval reportér ČRo Ivo Opletal

Hned první výlukový autobus dorazil na olomoucké nádraží o pětadvacet minut později. Je totiž prakticky nemožné, aby autobusy přijely na čas. Výrazné zdržení je totiž čeká v olomouckých městských částech Týneček a Chválkovice.

„Chtěla bych upozornit, že s ohledem na velmi komplikovanou dopravní situaci v Olomouci doporučujeme, aby v případě přestupů ze zastávkových vlaků náhradní dopravy v Olomouci i ve Šternberku využívali cestující předchozí spoj. Jízdní doba autobusů se určitě výrazně prodlouží,“ varuje mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Vlaky nepojedou do čtvrtečního podvečera. I pak ale budou na trati 290 částečná omezení. Cestující si musí dát pozor také na to, kde výlukové autobusy zastavují.

„Podchodem na autobusy je to docela daleko, takže jsem musela sprintovat,“ říká udýchaná Simona Hodrová, která ale jinak bere výluku s nadhledem. „Kdybych přijela později, tak se nějak domluvím nebo omluvím,“ plánuje řešení.

Ivo Opletal, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme