Náledí si na Karvinsku zřejmě vyžádalo první oběť

Vydatné sněžení vystřídal v Moravskoslezském kraji drobný déšt a smíšené srážky. Většina silnic v Moravskoslezském kraji je sjízdná, ale se zvýšenou opatrností. Na Bruntálsku zůstávají kvůli závějím uzavřeny čtyři vedlejší silnice. Silničáři teď varují před náledím, které si na Karvinsku zřejmě vyžádalo první oběť. Při ranním střetu s autobusem zemřela mladá řidička osobního automobilu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničený vůz po srážce s autobusem | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Vozovky mohou namrzat hlavně na Opavsku a Novojičínsku. Jízdu se zvýšenou opatrností doporučují silničáři také na novojičínské dálnici D1. Kvůli závějím jsou na Bruntálsku uzavřeny vedlejší komunikace Jiříkov-Kněžpole, Skály-Rešov, Horní Město-Dobřečov a úsek silnice II/370 Tvrdkov - Mirotínek až po hranici s Olomouckým krajem. Silničáři je ale ještě dnes chtějí zprůjezdnit.

K tragické dopravní nehodě došlo dnes ráno v Karviné-Loukách. Osobní auto Škoda Fabia se tam srazilo s autobusem. Pětadvacetiletá řidička Fabie na místě zemřela, dva lidé z autobusu byli se zraněními převezeni do nemocnice.

"Řidička Fabie pravděpodobně na rovném úseku dostala smyk a narazila na svodidla. To ji roztočilo a dostala se do protisměru, kde došlo ke střetu s linkovým autobusem," popsala tragédii mluvčí karvinských policistů Zlatuše Viačková.

Záchranáři v souvislosti se sněhem vyjížděli od pátečního odpoledne do dnešního rána pouze k několika nehodám. "Posádky záchranné služby v uplynulých 24 hodinách ošetřily také zhruba desítku úrazů, kdy lidé spadli a zranili se při pohybu na sněhu v ulicích, v několika případech také při lyžování. Jednalo se vesměs o poranění končetin či hlavy," upřesnil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Hasiči pak vyjížděli od pátečního dopoledne ke 40 událostem, které měly souvislost s vytrvalým sněžením, z toho ke 13 dopravním nehodám, hlavně však vyprošťování, vytahování uvízlých kamionů a osobních automobilů.

"Například v pátek večer museli hasiči pomoci ven deseti cestujícím z autobusu v příkopu v Příboře-Prchalově na Novojičínsku, nehoda se obešla bez zranění. Dnes místní dobrovolní hasiči odstraňovali první spadlý strom, a to v Ostravě-Nové Vsi," dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Meteorologové varují, že do neděle může v Čechách napadnout pět až 30 centimetrů sněhu. Na Moravě a ve Slezsku budou srážky smíšené a mrznoucí. Lidé v našem kraji by proto i nadále měli počítat s nebezpečím ledovky, a to až do pondělních 11:00.

František Tichý, Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme