Náměstek primátorky se sejde s Valachovou kvůli šikaně na škole v Malešicích

Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek se v pátek sejde s ministryní školství Kateřinou Valachovou z ČSSD. Mluvit budou o šikaně učitelky na pražské Střední průmyslové škole Na Třebešíně. Věnovat se chtějí také prevenci šikany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Setkání s paní ministryní máme dohodnuté na pátek. Myslím, že se budeme bavit nejen o tomto jednom případě, ale obecně o možnostech prevence šikany na školách,“ upřesnil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

„Je to velmi nebezpečná oblast a je důležité, abychom byli připraveni tomu čelit a těmto tragickým věcem předcházet,“ dodal.

Policie stále řeší, jestli je mezi šikanou a úmrtím učitelky na Střední průmyslové škole Na Třebešíně nějaká souvislost.

Dolínek také připustil, že po zveřejnění tohoto případu se začaly hlásit i další školy, které mají podezření na šikanu. Podněty prý začne ihned řešit.

Praha jako zřizovatel školy chystá několik opatření, která mají pomoci do budoucna zabránit podobným případům. Plánuje vytvořit například anonymní e-mail, na který by mohli psát studenti i učitelé, kdyby měli podezření na šikanu.

Magistrát také vytváří krizové scénáře, které budou mít k dispozici ředitelé škol. Mají jim pomoct v rozhodování při podobných incidentech.

Anna Kottová, Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme