Náměstka hejtmana Semeráda z ČSSD prošetřuje policie, údajně kvůli manipulacím se zakázkami

Středočeská hospodářská kriminální policie prošetřuje trestní oznámení na náměstka středočeského hejtmana pro oblast životního prostředí Marka Semeráda z ČSSD. Údajně má jít o machinace při sjednávání zakázek pro firmy spojené s jeho osobou a o získávání dotací pro obce ve středních Čechách. Vyšetřování by mělo skončit v dubnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Semerád | Foto: www.stredocech-eu.cz

Údajně se jedná o trestní řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a sjednávání výhod při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě.

O některé zakázky prý měly usilovat firmy Marka Semeráda nebo jednoho z jeho blízkých spolupracovníků v době, kdy Semerád pomáhal obcím sjednávat evropské dotace.

Semerád všechna podezření odmítá s tím, že jde o mediální účelovou hru, která jej má poškodit, vykolejit a zastrašit. Obvinění prý nemá žádné racionální jádro a on se nedopustil ničeho nemorálního.

Na středočeském hejtmanství se už několik týdnů mluví o vnitrostranickém boji mezi hejtmanem Josefem Řihákem z ČSSD a několika náměstky.

Hejtman měl zrušit kancelář na krajském úřadu bývalému předsedovi středočeské sociální demokracie Richardu Dolejšovi, mimo jiné blízkému spolupracovníkovi bývalého hejtmana Davida Ratha.

Dolejš nedávno uspěl při volbě zástupce do celostátního ústředí strany, kde byl jeho protikandidátem právě Řihák, který prý nese porážku těžce. A náměstek Marek Semerád je prý stoupencem křídla Josefa Řiháka.

Jestli se tyto informace potvrdí, nebo půjde jen o spekulace, by se mohlo prokázat do poloviny března, kdy má ČSSD celostátní sjezd v Ostravě.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme