Návrat čs. brigády před 70 lety připomene výstava na pražském Vítkově

Na pražském Vítkově vyrůstá vojenský tábor Československé samostatné obrněné brigády, která bojovala ve druhé světové válce na západní frontě. Před 70 lety se vrátila do Prahy z bojů u francouzského Dunkerque. Osud této brigády a jejích vojáků chce připomenout výstava, kterou pořádá klub vojenské historie Rota Nazdar a uskupení Benešovi muži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štábní automobil Humber a sanitka | Zdroj: ČTK

Na Vítkově se momentálně připravují vojenské stany, ve kterých budou expozice. Na místě už je i část tehdejší vojenské techniky, například děla, obrněný vůz, ambulance, nákladní auta.

Jsou to většinou původní zrekonstruované exponáty britské výroby. Většina techniky ale teprve dorazí. Vojenský tábor zůstane na Vítkově až do neděle.

„Bude tady střílení, bude tady ukázka chirurgické zubní ambulance, polní pošta, budou tady věci, které se týkají ženských pomocných sborů, a věci, které se týkají fungování armády tehdy,“ přiblížil program velitel klubu vojenské historie Rota Nazdar Vilém Fencl.

Akce začne v sobotu v deset hodin dopoledne a návštěvníci si mohou užít vojenskou techniku až do půlnoci. V neděli pak od devíti hodin ráno do poledne.

Tahač s houfnicí | Foto: ČTK

Nákladní automobil s protitankovým kanónem | Foto: ČTK

Věra Pfeifferová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme