Návštěvníci Dnů NATO v Mošnově mohou bez obav přijet na kolech, pohlídají jim je strážníci

Mošnovské letiště žije přípravami na víkendové Dny NATO. Chystá se i zhruba stovka dopravních policistů, kteří budou mít nelehký úkol - zvládnout dlouhé kolony aut. Mnohem jednodušší může být pro návštěvníky z blízkého okolí přijet na kole. Připravená bude kolárna pro několik tisíc bicyklů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dny NATO na mošnovském letišti - transportní letoun B-137 Hercules | Zdroj: ČTK

Na letišti vznikne asi největší hlídané parkoviště pro bicykly v Česku. Jak říká Richard Váňa z ostravské městské policie, systém hlídání a registrace je sice složitý, ale dobře funguje.

„Jsou to úkony související s dokumentací, příjmem a potom následně výdejem kol. Bráníme se tak, aby nedošlo k záměně kol a zcizení. Obsluha a vstup koláren jsou bezplatné, je to služba návštěvníkům této akce,“ vysvětluje Váňa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se ostravští policisté chystají na víkendové Dny NATO, zjišťoval Martin Knitl

Nejhorší je vyrazit z domu na poslední chvíli. To je pak téměř jisté, že místo sledování gripenů budou návštěvníci stát s autem v koloně.

Šéf moravskoslezské dopravní policie Jiří Zlý doporučuje přijet k letišti s předstihem i několik hodin.

„Centrální parkoviště se otevírá i v sobotu i v neděli již v 6.30 ráno a areál akce v 8.30. Komplikace se každoročně tvoří mezi devátou a 12. hodinou, kdy kumulace dopravy na jednom místě je největší,“ doplnil Zlý.

Myslet na to musí i ti, kteří odlétají z mošnovského letiště třeba na dovolenou, protože mohou uvíznout s ostatními. V sobotu jsou v tomto směru nejvíce ohroženy lety do Burgasu a na Mallorku.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme