Návštěvníci ostravských Dnů NATO při odjezdu dopravu příliš nekomplikovali

Devadesát tisíc lidí se přišlo podívat na sobotní program letošních Dnů NATO, který skončil v pět hodin odpoledne na mošnovském letišti na Ostravsku. Dopravní situace spojená s odjezdem návštěvníků je zatím klidnější než ráno, kdy se tvořily až několikakilometrové kolony. Motoristé by přesto měli raději počítat s možnými problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dny NATO na mošnovském letišti - transportní letoun B-137 Hercules | Zdroj: ČTK

Podle informací policie se zatím výraznější potíže s dopravou neobjevily a provoz je plynulý. Řidiči jsou prý trpělivější než v ranních hodinách, někteří návštěvníci navíc odjeli ještě před koncem programu.

Desetitisíce návštěvníků, kteří dorazili autem, přesto musejí počítat s možnými dopravními komplikacemi.

„Tak jak během tří hodin nám tady najelo zhruba deset tisíc vozidel, tak odhadněme to na takových pět hodin odjezdu. Takže ten odjezd bude zřejmě plynulejší, ale samozřejmě nemůžeme vyloučit, že budou vznikat nějaké dopravní zácpy,“ potvrzuje náměstek krajského policejního ředitele Martin Hrinko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Stanislav Janalík informuje o dopravní situaci v okolí mošnovského letiště

Přímo v areálu letiště měly některé automobily problémy s vyjetím z parkoviště, policisté s organizátory ale vše vyřešili.

Mnozí letečtí fanoušci i kvůli tradičním zácpám usedli raději na kolo. Městská policie Ostrava pro ně znovu připravila dvě bezplatné kolárny.

„Na dnech NATO vlastně kolárnu využilo 1828 cyklistů, kteří převážně přijeli po cyklistické trase číslo pět od Polánky, Jistebníka. Všechno bylo bez problémů, nemáme hlášeny žádné kolize,“ říká policista Richard Váňa. Dodává, že cyklisty neodradilo ani proměnlivé počasí.

Fanoušci letectví si dnes mohli vychutnat let slavného bombardéru B-52 nebo legendární akrobatickou skupinu Red Arrows.

Návštěvníci mohli vidět také tankování českých gripenů za letu nebo akční bojové ukázky na zemi i ve vzduchu. Dny NATO se letos uskutečnily už podvanácté.

Kristina Winklerová, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme