Návštěvníci Šumavy se s průvodci dostanou do jinak nepřístupných míst

Už po páté nabídne Správa Národního parku Šumava unikátní vycházky do jinak nepřístupných míst parku. Pod vedením vyškolených průvodců se turisté dostanou do odlehlých lokalit, kam je vstup jinak zakázán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vycházky s průvodci za divočinou | Foto: npsumava.cz, J. Štemberk

Počet členů každé výpravy je ale omezen, zájemci se proto musí předem zaregistrovat. Registrační systém spustil park na svém webu dnes v devět ráno. Turisté si mohou vybrat z celkem osmi tras.

Původní horské pralesy mohou obdivovat na Trojmezní hoře a na Smrčině. Další výprava, která bude vyrážet ze Srní, nabídne unikátní podívanou na kaňon řeky Křemelné. Turisté také budou moci navštívit Vltavský luh a domov tetřeva na modravských pláních.

Poprvé se v loňském roce pořádaly výpravy na hraniční hřeben Polomu u Železné Rudy spojené s návštěvou unikátní oblasti Medvědích jam. Také tyto výpravy budou letos pokračovat. Návštěvníky doprovodí celkem 12 odborně proškolených průvodců.

Ivan Mls, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme