Návštěvníci Tiských skal na Ústecku budou dál platit vstupné

Návštěvníci Tiských skal na Ústecku budou dál platit vstupné. Zastupitelstvo obce Tisá dnes rozhodlo, že se budou vybírat dál, i když je ministerstvo vnitra označilo za nezákonné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisá - pískovcové skalní město | Foto: Tomáš Šácha

Obec Tisá vybírala poplatky na základě vyhlášky z roku 2006, a to z celých tiských stěn, navzdory tomu, že tam má pronajatý pouze kousek. Zbytek mají ve správě Lesy České republiky.

Je to normální les, kam by měl mít přístup každý občan. Ale protože jde o tiské stěny, atraktivní místo, zavedla tam obec poplatek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Českého rozhlasu Dagmar Cestrová mluví o vstupném v Tiských skalách ve Večerním Radiožurnálu.mp3

Zastupitelstvo zrušilo původní vyhlášku, kterou zpochybnilo ministerstvo vnitra, a obec se tak vyhnula správnímu řízení nebo soudu, které by jí jinak hrozily. Šalamounsky ovšem přijala nové usnesení a vstupné znovu zavedla od 1. dubna.

Ohání se tím, že tentokrát už nejde o vstupné do skal, ale na naučnou stezku a vyhlídkové trasy. V praxi se nezmění vůbec nic.

Vstupné činí 30 korun pro dospělé a 15 korun pro děti.


Zvětšit mapu

Jiří Chum, Dagmar Cestrová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme