Návštěvníci Valtických vinných trhů mohou ochutnávat z téměř 700 vzorků vín

V nově opraveném areálu zámeckých jízdáren ve Valticích dnes začaly 48. Valtické vinné trhy. Dvoudenní akce každoročně přiláká šest až sedm tisíc milovníků vína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valtické vinné trhy | Foto: Vlasta Gajdošíková

Nejstarší a podle mnoha vinařů i nejprestižnější vinařská přehlídka u nás nabízí návštěvníkům na 690 vzorků vín od 128 firem. Nechybí mezi nimi ani šampioni trhů, které v dubnu vyhodnotila odborná porota.

Mezi bílými víny uspěla Pálava, výběr z hroznů, ročník 2013 z rodinného vinařství Pavla Bindera z Rakvic.

„Jednoznačně je to pro nás zatím absolutně největší úspěch za dobu našeho vinařství. I když musím přiznat, že roky zpátky už to taky vždycky bývalo těsně před vrcholem, některá vína se zastavila těsně před tím šampionem, ale vždycky chybělo trošku toho štěstí, aby to opravdu byl ten absolutní šampion. Letos se to podařilo a jsme za to velice rádi,“ říká vinař Pavel Binder. .

Mezi červenými víny získalo prvenství víno Kometa cuvée červené, jakostní známkové víno ročníku 2012 od firmy Patria Kobylí. Šampionem zahraničních vín se stalo Veltlínské zelené ročníku 2014 z rakouského Poysdorfu.

Valtické vinné trhy se letos konají ve zrenovovaných prostorách zámecké jízdárny. To podle pořadatele Tomáše Javůrka oceňují vystavovatelé i návštěvníci.

„Je to velký rozdíl, ten prostor potřeboval už trošku zrenovovat. Jsou tady nové schody, nové vchody, upravené stropy, upravená vzduchotechnika, takže celý ten sál došel k renovaci a jsme rádi, že jsme to vůbec stihli a že vinné trhy tady dneska mohou být,“ dodává za pořadatele Tomáš Javůrek.

Trhy budou dnes otevřené do desíti večer a ráno opět od devíti.

Valtické vinné trhy v nově opraveném areálu zámeckých jízdáren | Foto: Vlasta Gajdošíková

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme