Návštěvníky MS motocyklů v Brně čeká komplikovanější doprava

Na brněnském Masarykově okruhu zítra začne mistrovství světa silničních motocyklů. Fanoušci už dnes pomalu plní hotely, penziony a kempy v okolí. Celková návštěvnost ale bude záviset také na počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh v Brně | Foto: Ondřej Jánoška

Velká cena silničních motocyklů patří k vůbec největším sportovním akcím v republice, minimálně pokud jde o počet návštěvníků a těch, co závody sledují v médiích.

Organizátoři ovšem zatím netuší, kolik lidí se alespoň na část závodního víkendu podívá. Loni dorazilo přes 200 tisíc fanoušků, v minulých ročnících ale účast dosahovala i čtvrt milionu diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Vlasta Gajdošíková sleduje v Brně přípravy na mistrovství světa silničních motocyklů

Grand Prix je dlouho dopředu připravována a pořadatelé mají bohaté zkušenosti z předchozích let, proto se dá očekávat, že nápor fanoušků zvládnou.

Vzhledem k rozmarům letního počasí jsou organizátoři připraveni na suchou i na mokrou variantu parkování.

Akce se zúčastní také asi 1300 policistů, kteří budou dohlížet na bezpečnost a organizovat dopravu.

Již teď je ale jasné, že se návštěvníkům mírně zkomplikuje odjezd. Jedna z odjezdových komunikací od okruhu se totiž letos opravuje.

Na Brno tedy není možné jet směrem přes Popůvky a Bosonohy a všichni návštěvníci budou jak přijíždět, tak odjíždět pouze přes dálnici D1.

Vlasta Gajdošíková, Petr Zettner, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme