Ne všichni pacienti s peticí lékařů souhlasí

Politika ministra zdravotnictví Leoše Hegera se opět dostává na přetřes mezi lékaři. Ti dnes na protest omezují provoz svých ordinací a sepisují petici. Pod ni se mohou podepsat i pacienti. Někteří s ní souhlasí, jiní ne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podepisování petice v třebíčské nemocnici. | Foto: Michal Malý

Petice namířené proti politice ministra zdravotnictví jsou k dispozici ve všech ordinacích a mohou je podepsat i samotní pacienti.

„Toho by měli poslat někam do lágru, aby si užil zdravotnictví. Vůbec nesouhlasím s politikou těch špinavců, co tam vládnou,“ říká 75letý důchodce, který si nepřál uveřejnit své jméno, ale pod petici se prý podepsal s radostí. „Léky jsou drahé, vždyť to je hanba,“ dodal ještě.

Přehrát

00:00 / 00:00

V třebíčské nemocnici natáčel redaktor Michal Malý.

Zdaleka ne všichni však s obsahem petice souhlasí. Třeba Josef Zajíc podepsat odmítl:

„Myslím si, že zdravotnictví funguje, protože mám velmi nemocnou ženu. Myslím si, že současný přístup doktorů je prostě v pořádku a nemám důvod proti něčemu protestovat.“

Petiční archy mohou lidé v třebíčské nemocnici podepsat ve vestibulu. „Pod petičními archy máme aktuálně celkem 35 podpisů,“ říká mluvčí Simona Kafoňková a dodává: „Není to příliš mnoho, nicméně bylo to zveřejněno.“

Svůj protest lékaři dávají najevo nejen peticí, ale také dočasným omezením provozu svých ordinací. Nejde však o nic dramatického.

Podepisování petice v třebíčské nemocnici. | Foto: Michal Malý

„Vzhledem k tomu, že objednáváme pacienty, tak jsme na tento den objednávání pouze zrušili,“ uklidňuje třebíčský urolog Ivo Vermousek.

Ke specialistům se připojili i praktičtí lékaři, a to přesto, že jejich mateřské sdružení protest odmítlo.

Podle lékařů za poslední tři roky ubývá prostředků ve zdravotnictví, a zdravotnická zařízení tak ztrácejí například schopnost obnovovat své vybavení.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme