Nebe nad Rohoznou u Jihlavy svítilo jako nikdy předtím. Lidé se tam složili na ohňostroj

Lidé z Rohozné u Jihlavy se v místní samoobsluze složili na ohňostroj. Základ poskytla obec, většinu ale doplatili ti, kteří chtěli zažít velkou silvestrovskou podívanou. A náležitě si ji užili nejen obyvatelé, ale i chalupáři a sousedé z okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: stock exchange

„Vykopávám tu jámu na hmoždíře, do kterého se hází velké pumy,“ vysvětluje Luboš, který chystá ohňostroj na velkém fotbalovém hřišti.

„Na ohňostroj se těšíme,“ říkají děti v obci. „V obchodě byla kasička a každý kdo chtěl, přispěl. Já jsem vůbec neváhala, protože tu mám dva vnuky. Věděla jsem, že se sem s nimi půjdu podívat,“ prozrazuje paní Zdena.

„Už loni se pár rodin složilo na menší ohňostroj. Říkali jsme si, že bychom to udělali jako tradici ve větším,“ říká místostarosta Rohozné Josef Bezděkovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohňostroj v Rohozné sledovala i redaktorka Olga Štrejbarová

V obci s necelými čtyřmi stovkami obyvatel čeká na ohňostroj zhruba dvojnásobný počet lidí. Nechybí ani dobré zázemí.

„Máme tu teplý čaj, groček, punč,“ zve žena ve stánku. O kousek dál tu zpívají malí pěvci koledy. Pak už ohňostroj začíná.

Se zakloněnou hlavou nevychází z údivu ani starosta František Venkrbec. Potvrzuje právě započatou tradici. „Myslím si, že to bylo úplně fantastické. Nemělo to chybu,“ chválí akci.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme