Neběžná psí plemena se předvedou na brněnském výstavišti

Druhým dnem dnes v Brně pokračuje Hanácká národní výstava psů o Pohár zvěrokruhu. Je to první ročník této soutěže konaný na taním výstavišti a zájemců o titul se tam sjelo přes tři tisíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava psů

Výstava psů | Foto: Miroslav Zimmer

Už intenzita štěkotu a hluk, který tuto výstavu provází, svědčí o tom, že jde o akci pořádně velkou. Psů do soutěže jejich majitelé přihlásili přes tři tisíce. Psi soutěží v mnoha kategoriích podle plemen.

Také ocenění je tedy řada, to nejvýznamnější se ale bude udělovat právě dnes. Je to titul nejkrásnějšího psa, o který se podle hlavního rozhodčího Radima Fialy utkají právě vítězové jednotlivých kategorií v šou pro diváky.

To, že je výstava soutěžní, ovšem zdaleka neznamená, že za pozornost stojí pouze šampióni. K vidění jsou totiž jak četní zástupci módních plemen, tak i naprosté rarity.

„Jsou zde portugalský vodní pes, holandští ovčáčtí psi, mexičtí naháči, čínští chocholatí psi,“ popisuje pestrost vystavovaných ras za pořádající Českomoravskou kynologickou unii Lubomír Široký:

Ať už šlo ale o zvířata jakkoli unikátní, nebo naopak zcela běžná, jedno mají společné.: když o nich jejich páni mluví, je znát, že je mají rádi a jsou na ně náležitě pyšní.

Hanácká národní výstava psů do areálu brněnského výstaviště přilákala také stovky diváků. Podle pořadatelů je to i proto, že právě tento typ výstav má u nás velmi dobrou pověst a úroveň.

Zuzana Kopuletá, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme