Nebezpečná křižovatka na obchvatu Lipníka nad Bečvou by se mohla změnit

Nebezpečná křižovatka na obchvatu Lipníku nad Bečvou, přezdívaná Na Horecku, by už nemusela být postrachem řidičů. Do města dorazila zpráva, že olomoucká pobočka Ředitelství silnic a dálnic má na stole studii, která řeší její přestavbu na kruhový objezd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křižovatka Bezměrov | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

O vybudování rondelu se radnice v Lipníku snažila od dokončení obchvatu v roce 2006, kdy se křižovatka ve tvaru písmene T změnila v průsečnou a z původně hlavní silnice se stala vedlejší. Během šesti let tady došlo k desítkám vážných dopravních nehod.

„Ředitelství silnic a dálnic, správa Olomouc, se rozhodla, že zpracuje studii dopravního řešení. Tato studie řeší přestavbu zmíněné průsečné křižovatky na křižovatku okružní,“ říká starosta Lipníka nad Bečvou Miloslav Přikryl.

„Po šesti letech provozu se ukázalo, že tato křižovatka je velmi nebezpečná, došlo na ní k velkému počtu dopravních nehod, bohužel i smrtelných,“ vysvětluje Přikryl.

„Pevně věříme, že po uzavření této dopravní studie bude rychle následovat projektová dokumentace a realizace projektu,“ věří starosta Přikryl.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme