Nebezpečné přechody pro chodce na Náchodsku a Rychnovsku zmizí

Nebezpečné přechody pro chodce z českých silnic mizí. Přesto jich na Náchodsku a Rychnovsku ještě zhruba patnáct nevyhovuje bezpečnostním normám. Některé z nich proto budou odstraněny, jiné projdou rekonstrukcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přechod pro chodce - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

Například v Rychnově nad Kněžnou jsou dva přechody těsně před úpravami. Jeden je u hotelu Labuť, který nově odborníci posunou dál od železničního přejezdu a postaví na něm ostrůvek.

Druhý je u úřadu práce. Tam vzniknou nástupní plochy a ostrůvky, aby se zkrátila dvanáctimetrová vzdálenost při přecházení silnice.

„V nejbližší době by se to mělo řešit tím, že už je naprojektovaná okružní křižovatka do tohoto prostoru, takže v souvislosti s tím se vyřeší i tento přechod pro chodce," říká velitel dopravního inspektorátu Rudolf Petřík.

Přechody, které by se na Rychnovsku už neměly obnovovat, jsou například v Cháborech, Běstvinách nebo Podbřezí. Na Náchodsku čeká stejný osud tři přechody na silnici od Jaroměře na Trutnov.

S opravou některých přechodů přímo v Náchodě se podle velitele náchodského dopravního inspektorátu Pavla Hlaváče čeká, až budou peníze na přestavbu kruhových objezdů. „Přechody například u Slavie nebo u Kauflandu by se měly rekonstruovat v rámci rekonstrukce těchto křižovatek,“ říká.

Náchodská radnice ale zatím nemá z ministerstva dopravy informace o tom, jestli a kdy peníze uvolní.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme