Nebezpečné přechody pro chodce na Náchodsku a Rychnovsku zmizí

Nebezpečné přechody pro chodce z českých silnic mizí. Přesto jich na Náchodsku a Rychnovsku ještě zhruba patnáct nevyhovuje bezpečnostním normám. Některé z nich proto budou odstraněny, jiné projdou rekonstrukcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přechod pro chodce - ilustrační foto

Přechod pro chodce - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

Například v Rychnově nad Kněžnou jsou dva přechody těsně před úpravami. Jeden je u hotelu Labuť, který nově odborníci posunou dál od železničního přejezdu a postaví na něm ostrůvek.

Druhý je u úřadu práce. Tam vzniknou nástupní plochy a ostrůvky, aby se zkrátila dvanáctimetrová vzdálenost při přecházení silnice.

„V nejbližší době by se to mělo řešit tím, že už je naprojektovaná okružní křižovatka do tohoto prostoru, takže v souvislosti s tím se vyřeší i tento přechod pro chodce," říká velitel dopravního inspektorátu Rudolf Petřík.

Přechody, které by se na Rychnovsku už neměly obnovovat, jsou například v Cháborech, Běstvinách nebo Podbřezí. Na Náchodsku čeká stejný osud tři přechody na silnici od Jaroměře na Trutnov.

S opravou některých přechodů přímo v Náchodě se podle velitele náchodského dopravního inspektorátu Pavla Hlaváče čeká, až budou peníze na přestavbu kruhových objezdů. „Přechody například u Slavie nebo u Kauflandu by se měly rekonstruovat v rámci rekonstrukce těchto křižovatek,“ říká.

Náchodská radnice ale zatím nemá z ministerstva dopravy informace o tom, jestli a kdy peníze uvolní.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme