Nebezpečný psychicky nemocný muž se stále skrývá v lese na Děčínsku

Policisté už pátý den pátrají po psychicky nemocném muži, který se ozbrojený skrývá někde na Děčínsku. Mluví se o tom, že policie po dosud marném prohledávání terénu změní taktiku. Nechce ale sdělit žádné podrobnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pátrání Zdiby - pátralo se v kopcovitém terénu | Foto: Pavel Pavlas

Policisté prověřují desítky tipů od lidí, kteří měli muže vidět. Naposledy se hovořilo třeba o Kytlici. Jisté je, že proti sobě mají silného soupeře.

Muž je zvyklý vydržet i řadu dní pod širým nebem a umí slézat skály. Nepoužívá mobilní telefon ani internet, a proto není vystopovatelný podle signálu.

Hledaný muž je psychicky nemocný a byl v péči psychiatra. Hovoří se o schizofrenii, tedy rozdvojené osobnosti. Teď však žádné léky nebere a dá předpokládat, že se pohybuje ve svém vlastním světě. Může slyšet hlasy, mít vidiny, být mimo realitu a neschopný zdravého úsudku.

Policisté také hlídají mužova psychiatra. Mají indicie, že by mu nemocný mohl chtít ublížit. Policie i nadále vítá každý tip, kde by mohl nemocný muž být, ale důrazně všechny varuje, aby se ho nepokoušeli zadržovat. Je ozbrojený a nebezpečný.

Petra Tachecí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme