Nebezpečný psychicky nemocný muž se stále skrývá v lese na Děčínsku

Policisté už pátý den pátrají po psychicky nemocném muži, který se ozbrojený skrývá někde na Děčínsku. Mluví se o tom, že policie po dosud marném prohledávání terénu změní taktiku. Nechce ale sdělit žádné podrobnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pátrání Zdiby - pátralo se v kopcovitém terénu

Pátrání Zdiby - pátralo se v kopcovitém terénu | Foto: Pavel Pavlas

Policisté prověřují desítky tipů od lidí, kteří měli muže vidět. Naposledy se hovořilo třeba o Kytlici. Jisté je, že proti sobě mají silného soupeře.

Muž je zvyklý vydržet i řadu dní pod širým nebem a umí slézat skály. Nepoužívá mobilní telefon ani internet, a proto není vystopovatelný podle signálu.

Hledaný muž je psychicky nemocný a byl v péči psychiatra. Hovoří se o schizofrenii, tedy rozdvojené osobnosti. Teď však žádné léky nebere a dá předpokládat, že se pohybuje ve svém vlastním světě. Může slyšet hlasy, mít vidiny, být mimo realitu a neschopný zdravého úsudku.

Policisté také hlídají mužova psychiatra. Mají indicie, že by mu nemocný mohl chtít ublížit. Policie i nadále vítá každý tip, kde by mohl nemocný muž být, ale důrazně všechny varuje, aby se ho nepokoušeli zadržovat. Je ozbrojený a nebezpečný.

Petra Tachecí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme