Nedávno dostavěná sportovní hala v pardubické Dašické ulici se dočká rozšíření

Krajská samospráva investuje další peníze do sportovní haly v Dašické ulici v Pardubicích. A to jen dva a půl roku po její dostavbě. Sportovní stánek chtějí využívat menší pardubické kluby, třeba basketbalisté, hlediště v hale má ale malou kapacitu a diváci se tam dnes na extraligové zápasy basketbalu nevejdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní hala Dašická Pardubice | Foto: Ondřej Wolf

Na nedostatečné zázemí si sportovci stěžovali už při otevření haly v roce 2011, kdy krajská samospráva na její stavbě ušetřila zhruba 20 milionů korun.

„Tehdejší přístup byl takový, že se jedná o tělocvičnu doplněnou o zázemí pro míčové sporty, nicméně dohodli jsme se i se statutárním městem Pardubice, že dovybavení haly v Dašické ulici je výhodnější než výstavba další haly v jiné části města,“ říká současný hejtman Martin Netolický z ČSSD.

Do rozšíření haly podle něj kraj investuje dalších 15 milionů korun. V plánu je mimo jiné propojení s bezprostředně blízkou budovou Gymnázia Dašická.

„K tomu chceme dokoupit mobilní hlediště, upravit informační systém, dostavět dostatečnou kapacitu sociálního zázemí,“ doplnil hejtman.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme