Nedostatek hřišť pro malé děti řeší Sokolov zpřístupněním zahrad mateřských škol

Sokolov chce na jaře příštího roku otevřít pro veřejnost zahrady mateřských škol, kterých je ve městě sedm. Nemá totiž dostatek hřišť pro děti v předškolním věku. Na dozor a úklid budou přijati lidé z pracovního úřadu, spadat budou pod městskou policii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské hřiště (ilustr. foto)

Dětské hřiště (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel

Provozní řád otevřených hřišť u mateřských škol bude mít formu městské vyhlášky.

„Městská policie bude nabírat dvacet nových pracovníků, kteří se budou starat jednak o to, aby hřiště byla otevřená a uklizená, a zároveň jsme se domluvili, že si město Sokolov ještě rozdělíme na jakési čtverce, stejně jako je to u Bezpečného města, a každý z pracovníků, které přijmeme, dostane vysloveně svoji oblast na úklid, za kterou bude odpovídat,“ vysvětluje radní Jan Picka z ČSSD který je pověřen řízením strážníků.

Sokolovská městská policie bude nově dohlížet na pořádek také v sousedním Dolním Rychnově. Strážníci takto vypomáhají i v jiných okolních obcích, které spravují, například v Lomnici nebo na Březové.

„To svědčí o tom, že Městská policie Sokolov má v okolí dobrý zvuk. Další výhoda je v tom, že my samozřejmě, protože jsou to naši městští policisté, je můžeme využívat soboty, neděle, když je velká akce, tak si je samozřejmě z města stáhneme a využíváme je my. A je tam i ekonomická výhodnost, to znamená, že městská policie si tímto přivydělá i nějakou kačku do svého rozpočtu,“ dodává radní Picka.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme