Nehodu v akvaparku vyšetřuje policie. Zavinila ji asi skrytá závada

Pořádně rušno bylo včera v akvaparku v Čestlicích u Prahy. Uvolněný plechtady totiž na jedné z vodních atrakcí zranil celkem osm lidí. Několiknávštěvníků vodního světa dokonce skončilo v nemocnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavecký bazén v Jablonci nad Nisou | Foto: Radana Schaeferová

Nejvážnější zranění utrpěla osmiletá dívka, kterou přivezli záchranáři s vykloubeným ramenem na dětské oddělení pražské krčské nemocnice. Ošetření v nemocnici potřebovali ještě další čtyři lidé především kvůli tržným rankám.

Návštěvníky poranil v bazénu s divokou řekou uvolněný plech, který kryl jeden z odtokových kanálků. Podle Aleše Klíče ze společnosti, která čestlický akvapark provozuje, povolilo ukotvení krytu. „Nejpravděpodobnější varianta je, že tam došlo ke skryté závadě na materiálu,“ řekl.

Zřejmě šlo o skrytou závadu

Divoká řeka je teď mimo provoz a vedení akvaparku čeká, až celou věc detailně prověří policie. „Atrakce je ještě v záruční době, takže pokud se prokáže, že šlo o skrytou závadu, bude jednat i s dodavatelem této atrakce,“ pokračoval Klíč.

Strážci zákona se už nechali slyšet, že případ budou vyšetřovat jako obecné ohrožení, nebo ublížení na zdraví. Každopádně včera to dvě hodiny po nehodě v akvaparku vypadalo, jako by se téměř nic nestalo. Přesto si návštěvníci zvýšeného výskytu záchranářů a policistů nemohli nevšimnout.

Vedení akvaparku i v souvislosti se včerejší událostí ubezpečuje, že atrakce kontrolují technici každý den.

Michal Trnka, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme