Nehodu v akvaparku vyšetřuje policie. Zavinila ji asi skrytá závada

Pořádně rušno bylo včera v akvaparku v Čestlicích u Prahy. Uvolněný plechtady totiž na jedné z vodních atrakcí zranil celkem osm lidí. Několiknávštěvníků vodního světa dokonce skončilo v nemocnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavecký bazén v Jablonci nad Nisou | Foto: Radana Schaeferová

Nejvážnější zranění utrpěla osmiletá dívka, kterou přivezli záchranáři s vykloubeným ramenem na dětské oddělení pražské krčské nemocnice. Ošetření v nemocnici potřebovali ještě další čtyři lidé především kvůli tržným rankám.

Návštěvníky poranil v bazénu s divokou řekou uvolněný plech, který kryl jeden z odtokových kanálků. Podle Aleše Klíče ze společnosti, která čestlický akvapark provozuje, povolilo ukotvení krytu. „Nejpravděpodobnější varianta je, že tam došlo ke skryté závadě na materiálu,“ řekl.

Zřejmě šlo o skrytou závadu

Divoká řeka je teď mimo provoz a vedení akvaparku čeká, až celou věc detailně prověří policie. „Atrakce je ještě v záruční době, takže pokud se prokáže, že šlo o skrytou závadu, bude jednat i s dodavatelem této atrakce,“ pokračoval Klíč.

Strážci zákona se už nechali slyšet, že případ budou vyšetřovat jako obecné ohrožení, nebo ublížení na zdraví. Každopádně včera to dvě hodiny po nehodě v akvaparku vypadalo, jako by se téměř nic nestalo. Přesto si návštěvníci zvýšeného výskytu záchranářů a policistů nemohli nevšimnout.

Vedení akvaparku i v souvislosti se včerejší událostí ubezpečuje, že atrakce kontrolují technici každý den.

Michal Trnka, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme