Nejen povodně, ale i státnice zvládl v minulých dnech hrázný z Husinecké přehrady

Dvě těžké zkoušky zvládl v uplynulých dnech hrázný z Husinecké přehrady Bedřich Křivánek. Kromě boje s velkou vodou, která se valila do vodního díla na řece Blanici, završil v Brně studium vysoké školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Husinecká přehrada 2. června 2013 | Foto: Lucie Hochmanová

Spolu s prací dobrovolných hasičů ocenila schopnosti hrázného Bedřicha Křivánka i vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Prachatice Marie Peřinková.

„Za to, že kromě povodňové situace zvládnul složit ještě státní zkoušku a stal se inženýrem, si zaslouží obdiv. Můžeme mu gratulovat a samozřejmě povodňová komise a krizový štáb už tak učinily,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hrázný z Husinecké přehrady uspěl v posledních dnech dvojnásobně, při povodni i státnicích. Povídal si s ním redaktor Václav Malina

Hrázného Bedřicha Křivánka zastihl redaktor Českého rozhlasu na hrázi Husinecké přehrady. Na otázku, zda prožíval větší nervy při povodni nebo u státnic, odpověděl, že nebyl čas ani na jedny.

„Tady byla spousta práce a řešilo se to tak, jak to v pořadí přišlo. Nejdřív přišla velká voda, zavřeli jsme odtok, dokulminoval, velká voda. Já jsem odjel do Brna, složil státní zkoušku a vrátil jsem se do práce,“ popisuje.

Státní zkoušku složil Bedřich Křivánek na Mendelově univerzitě v Brně, kde studoval obor všeobecné zemědělství.

„Na bakalářském studiu jsem skládal státní zkoušku ze státní ochrany přírody a teď jsem skládal zkoušku z volitelného předmětu odpadové hospodářství, takže se mi to ve funkci hrázného určitě bude hodit,“ vysvětluje.

Známí Bedřicha Křivánka varují. Než začne zase něco studovat, má si to pořádně rozmyslet. V prvním roce jeho vysokoškolského studia přišly povodně a musel kvůli nim odložit tři zkoušky. I státnice prožíval s velkou vodou.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme