Nejkrásnější nádraží je v Novém Jičíně, zvítězilo v celorepublikové soutěži

Nejkrásnější železniční stanici mají v Novém Jičíně. V soutěži o nejkrásnější nádraží pro ni hlasovalo 1 120 lidí. Na druhém místě skončilo nádraží v Jablonném v Podještědí, které získalo 992 hlasů. Anketu vyhlašuje Asociace Entente Florale - Souznění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v Novém Jičíně - Nový Jičín město

Nádraží v Novém Jičíně - Nový Jičín město | Foto: Jaroslav Bělka

„Nádraží Nový Jičín město mělo duši, která neskutečným způsobem rozpumpovala propagaci. Pro tuto stanici hlasovalo přes tisíc lidí,“ řekla ředitelka Asociace Entente Florale CZ - Souznění Drahomíra Kolmanová.

Na novojičínském nádraží si většina cestujících pochvaluje klidnou atmosféru. Budova je navíc opravená a detaily, připomínají počátky této železniční stanice v roce 1880.

„Takové malebné, malé nádraží. Je to tu zrekonstruované, je to pěkně udělané. Tak by to mělo vypadat všude,“ hodnotil novojičínskou zastávku cestující Jaroslav z Třinecka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejkrásnější nádraží je v Novém Jičíně, zvítězilo v celorepublikové soutěži. Na místě natáčela redaktorka Zdislava Mochová

Podle organizátorů ankety jsou v Česku také dvě pohádková nádraží. Ocenění získaly železniční stanice Lašovice ve Středočeském kraji a malé nádraží Kateřina v Karlovarském kraji, které je ukázkou dopravy v hlubinných dolech.

„Nominovat nádraží může úplně každý a může jich nominovat i víc. Poté se sejdou zástupci vyhlašovatelů a partnerů a vyberou deset finalistů. To znamená nádraží, o kterých víme, že jsou pěkná, v dobrém stavu, fungují nebo je na nich něco natolik zajímavého, že si zaslouží postoupit do finále. Veřejnost hlasuje pro to nejkrásnější,“ popsala Kolmanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejkrásnější nádraží je v Novém Jičíně, zvítězilo v celorepublikové soutěži. Mluvila o tom ředitelka AEF CZ - Souznění Drahomíra Kolmanová

Kromě prvních dvou byla mezi deseti finalisty také nádraží v Černém Kříži, Čermné nad Orlicí, Jedlové, Jeseníku, v Kunžaku-Lomech, Novém Městě na Moravě, Poděbradech a Silůvkách.

V devátém ročníku soutěže přišlo od lidí celkem 3 374 hlasů. Loni anketu vyhrálo nádraží v Brně-Chrlicích.

V Česku existuje na 2500 zastávek, na kterých se nachází zhruba osm tisíc nádražních budov a dalších železničních staveb.

Nádraží v Novém Jičíně - Nový Jičín město | Foto: Jaroslav Bělka

Zdislava Mochová, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme