Nejlepší knihovnu mají v Hroznětíně na Karlovarsku, rozhodla porota

Nejlepší veřejnou knihovnou roku 2015 je knihovna města Hroznětín v Karlovarském kraji. Státní cenu vyhlásilo ministerstvo kultury společně se Svazem knihovníků a informačních pracovníků v rámci Týdne knihoven. Toto ocenění uděluje šéf resortu kultury od roku 2003.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z mnoha akcí v knihovně v Hroznětíně | Foto: webové stránky Města Hroznětín

Městská knihovna v Hroznětíně zaujala bohatou nabídkou akcí, jimiž se podílí na kulturním a společenském životě obce. Ta totiž podle poroty převyšuje běžný standard a přivádí do knihovny všechny věkové kategorie obyvatel.

„Vynikající spolupráce s vedením obce, občanskými sdruženími a spolky i jednotlivci dělá z knihovny oblíbené místo setkávání i skutečné kulturní a komunitní centrum obce,“ zmiňuje předseda Svazu knihovníků Roman Giebisch hlavní důvod, proč ocenění Knihovna roku letos míří právě do Hroznětína.

Odborníci také ocenili knihovnu v Třinci v kategorii nejlepší informační počin. Speciální cenu knihovníků získala Městská knihovna Olomouc.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme