Nejlepší knihovnu mají v Hroznětíně na Karlovarsku, rozhodla porota

Nejlepší veřejnou knihovnou roku 2015 je knihovna města Hroznětín v Karlovarském kraji. Státní cenu vyhlásilo ministerstvo kultury společně se Svazem knihovníků a informačních pracovníků v rámci Týdne knihoven. Toto ocenění uděluje šéf resortu kultury od roku 2003.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z mnoha akcí v knihovně v Hroznětíně | Foto: webové stránky Města Hroznětín

Městská knihovna v Hroznětíně zaujala bohatou nabídkou akcí, jimiž se podílí na kulturním a společenském životě obce. Ta totiž podle poroty převyšuje běžný standard a přivádí do knihovny všechny věkové kategorie obyvatel.

„Vynikající spolupráce s vedením obce, občanskými sdruženími a spolky i jednotlivci dělá z knihovny oblíbené místo setkávání i skutečné kulturní a komunitní centrum obce,“ zmiňuje předseda Svazu knihovníků Roman Giebisch hlavní důvod, proč ocenění Knihovna roku letos míří právě do Hroznětína.

Odborníci také ocenili knihovnu v Třinci v kategorii nejlepší informační počin. Speciální cenu knihovníků získala Městská knihovna Olomouc.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme