Nejlepší školáci převezmou ocenění Talent Jihočeského kraje

Už potřinácté budou oceněni nadaní školáci z jihu Čech, kteří vynikají v některém ze sedmi vybraných oborů. V domě dětí a mládeže v Českých Budějovicích převezmou ocenění Talent Jihočeského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oranžová učebna na 11.základní škole v Plzni | Foto: ČEZ

Nadané školáky ve věku od 10 do 19 let mohl nominovat kdokoli z jejich okolí. Podle ředitele budějovického domu dětí a mládeže Josefa Hoška jsou ocenění především motivací.

„Tato anketa je vyhlašována proto, abychom věděli o dětech, které získaly v okresních, krajských, celostátních, ale i mezinárodních soutěžích v různých oborech ocenění, aby i ony měly další motivaci na sobě pracovat a aby je Jihočeský kraj mohl veřejně ocenit,“ říká Josef Hošek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Romany Kostohryzové o ocenění Talent Jihočeského kraje

Školáci jsou oceňováni v oboru humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém, sportovním, speciálním pro hendikepované a v oboru všestranný talent. Ocenění se udělují v několika věkových kategoriích.

V loňském roce převzala cenu za absolutní vítězku v umělecké kategorii studentka střední uměleckoprůmyslové školy v Českém Krumlově, fotografka Eva Špírková.

„Je tu neskutečná zásoba umělců a talentů. Úplně žasnu, co Česká republika má a čeho si může cenit, takže je pro mě nepochopitelné a hrozně velkou ctí, že mezi ně patřím i já,“ říká loňská vítězka, která nejraději fotografuje přírodu.

„Jsem velký romantik, takže především zvířata nebo krajinka, protože sluníčko dokáže vytvořit úžasné scenérie. To je to nejhezčí, co se podle mě dá fotit,“ myslí si Eva Špírková.

Ocenění Talent Jihočeského kraje roku 2012 převezmou nadaní školáci v 16 hodin při slavnostním vyhlášení v koncertní síni Otakara Jeremiáše.

Romana Kostohryzová, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme