Nejlepší webové stránky a elektronické služby v kraji mají Olomouc a Náměšť na Hané

Ceny v letošním desátém ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby v Olomouckém kraji převzali zástupci obce Náměšť na Hané a krajské Olomouce. Vítězství současně znamená nominaci do celostátního kola soutěže Zlatý erb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internet. Ilustrační foto

Internet. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Hned dvojnásobnou radost prožívali před kamerami a fotoaparáty zástupci Náměště na Hané. Kromě nejlepších webových stránek obce totiž získali i cenu veřejnosti. Starostka Marta Hubičková neskrývala nadšení a prozradila, že jí těší především právě cena veřejnosti.

„Je pro mě popravdě úplně nejdůležitější z toho důvodu, že to nebyla porota, ale lidi, kdo ocenili ty naše stránky,“ vysvětlila a dodala, že specialitou stránek je také například nové seniorské okénko.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jakými pocity krajští vítězové skleněné erby a plakety přebírali, zjišťovala redaktorka Blanka Mazalová

„Tam si mohou lidé přečíst jednotlivé zprávy velkým písmem,“ přiblížila starostka. Náměšťský web vychází vstříc i zrakově postiženým, má totiž i hlasové zprávy.

Krajská porota také vybrala nejlepší webové stránky města. Zatímco loni to byl Jeseník, letos si cenu odnáší krajské město Olomouc. Autor grafické podoby stránek Radek Holý je přesvědčen, že jejich předností je přehlednost a jednoduchost, která vychází vstříc uživatelům každého věku.

„Snažili jsem se zaměřit hlavně na to, aby webové stránky byly použitelné pro širokou cílovou skupinu, od dětí až po seniory. Takže nejdůležitější na nich je, že lidé dokáží informace rychle a přehledně najít a dostat se tam, kam potřebují, aby je mohli denně používat,“ říká Holý.

Novinkou v příštích měsících bude i mobilní verze stránek například pro tablety. Webmaster Radek Sháněl zase oceňuje přístupnost webu města Olomouce pro zrakově postižené. „Je schopný, když si ho zrakově postižení nastaví, přizpůsobit webové stránky pro ně.“

Spíše stavebníci a technici pak ocení vychytávku webových stránek města Zábřehu, jmenuje se eUtilityReport a jak vysvětlila tajemnice radnice Jana Krasulová, díky ní se dá jednoduše a bezplatně podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí.

„V podstatě nemusí obíhat jednotlivé správce sítí, ale mohou jednoduše přes náš web si požádat o vyjádření správců sítí. A to buď přímo elektronicky, je tam i možnost grafického výstupu, jako mapového listu, což usnadní hlavně stavebníkům práci, anebo lidem, kteří chtějí zjistit, jaké sítě se nacházejí třeba na jejích pozemcích,“ vysvětluje tajemnice.

Vítězové budou teď oslavovat, v Náměšti na Hané ale podle Marty Husičkové nenechají nic náhodě a jako správná rázná žena začne hned ladit strategii pro celostátní kolo.

Nechtěli bychom být v celostátním kole za outsidery, takže určitě zvolíme nějakou taktiku, aby tam ta účast Náměště za Olomoucký kraj byla řádná,“ dodává.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme