Nejmenší děti mají podle rodičů v Jihlavě málo možností, jak začít sportovat

Rodiče s dětmi v předškolním věku mají v Jihlavě velký problém se sportovními kroužky. Ty jsou podle některých buď moc drahé, nebo nabírají děti až od 4 let věku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kroužek pro předškoláky a rodiče | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Rodiče dětí mladších 4 let se snaží chodit pravidelně na procházky a využívají dětská hřiště.

V Jihlavě funguje pár kroužků pro malé děti, většinou se ale cenově pohybují kolem tří tisíc za rok - například tančení.

Na internetu se dají najít i levnější varianty, u kterých se platí za jednu hodinu týdně přibližně 100 korun. Je to například zumba nebo dětská jóga. Většina rodičů ale ani neví, že existují.

V soukromých školkách jsou letos kromě klasických kroužků jako je například keramika, i sportovní aktivity. Například plavání nebo mažoretky. Za přibližně deset lekcí ale rodiče zaplatí kolem dvou tisíc korun, což je k vysokému měsíčnímu školnému celkem dost peněz.

Ve státních zařízeních už kroužky, natož sportovní, téměř nejsou. Učitelky se snaží pohyb zakomponovat do každodenních aktivit.

„Takže se pohybová aktivita dětí rozvíjí různým způsobem. Kroužky už jsou ve školkách minimálně. Učitelky jsou už dostatečně šikovné a kompetentní k tomu, aby to s dětmi zvládaly,“ říká zástupkyně ředitelky státní školky Lenka Mončeková.

Rodiče, kteří pro své děti chtějí více pohybu a třeba už jim od dvou let plánují tréninky, jsou většinou sami nadšení sportovci. Jiní vkládají naděje například do zábavního centra, které se má ve městě otevírat příští rok.

Kristina Lamperová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme